Papírenská výroba a obchod

Prázdný

Celkem: 0,00 Kč

O nás

PVO s.r.o. je dnes jediným výrobcem kompletního papírového masopustního a karnevalového sortimentu nejen v České republice, ale v celé Evropě. Zhotovujeme lampiony, serpentýny, girlandy, konfety, krepovou trávu, papírové čepice, praporky organtýnové, papírové masky, obří nasazovací hlavy a další papírové zboží. Provádíme práce na příklopových lisech, kašírování, slepování, bigování, ohýbání a jiné kartonážní práce.

Ačkoliv naše společnost vznikla z časového hlediska nedávno, v roce 1994, navázali jsme na předešlého výrobce OPMP Mimoň a ten zase na předválečnou firmu EDUARD HELD. V Zákupech se tedy vyrábí uvedené zboží nepřetržitě od roku 1884! Mezi naše dlouhodobé odběratele patří české a moravské velkoobchody s papírenským zbožím a zahraniční firmy z Holandska, Německa a Slovenska.

Od roku 2011 jsme nositelem certifikátu Regionální výrobek Lužických hor a Máchova kraje. Naše výrobky jsou vyráběny z tuzemských certifikovaných surovin a pro malování masek se používají barvy shodné s barvami pro děti. Naše výroba je proto ekologická a zbytky materiálů se bez problémů recyklují.

Od r. 2008 jsme otevřeli v sídle firmy soukromou expozici historie karnevalového zboží – E.H.Muzeum s kreativní dílnou pro děti.

V poslední době se nejdynamičtěji rozvíjí výroba zakázkového a reklamního zboží. Především se jedná o výrobky s firemním logem jako jsou například reklamní klobouky pro pivní slavnosti, papírové řetězy pro obchodní řetězce, praporky na špejli, lampiony a trumpetky.

Od roku 2014 jsme zapojeni do projektu "5 cest", který nabízí návštěvníkům zdejšího regionu unikátní způsob, jak aktivně a zblízka poznat tento krásný kraj. Na pěti různých cestách objevíte řadu témat a fenoménů. Více informací naleznete na webových stránkách www.5cest.cz

V roce 2017 jsme získali dotaci ve výši 61 110 Kč od Libereckého kraje z programu č.2.5.: "Podpora regionálních výrobků, výrobců a řemesel". V rámci projektu "Oprava a údržba strojů ve firmě PVO s.r.o." tak byla kompletně opravena elektrická instalace u devíti strojů včetně nových revizních zpráv. 

Unikátní ruční VÝROBA PAPÍROVÝCH MASOPUSTNÍCH MASEK v Zákupech byla v prosinci roku 2017 na návrh Národní rady pro tradiční lidovou kulturu ZAPSÁNA NA NÁRODNÍ SEZNAM NEMATERIÁLNÍHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ.